Francja

Hiszpania

Inne kraje podróży

 

Niemcy to kraj sąsiadujący z Polską wzdłuż zachodniej granicy. Jeszcze na początku lat 90-tych mówiono potocznie "pojechał na zachód", co w domyśle oznaczało, że ktoś pojechał właśnie do Niemiec, gdyż z uwagi na pobliską lokalizację wobec Polski był to najczęstszy z kierunków.

Najczęstsze kierunki podróży:

Berlin

Polacy najczęściej podróżują do Berlina, który jest stolicą Niemiec. Leży po wschodniej części kraju. Obiekty, które warto zwiedzić w Berlinie to pozostałości po zburzonym w 1989 roku murze berlińskim, Reichstag (najlepiej nocą), Potsdamer Platz, Hauptbahnhof i Bramę Brandenburską. Pod Berlinem znajduje się atrakcyjny park rozrywki Tropical Islands, w miejscowości Krausnick. Jest to największy tropikalny park rozrywki w Europie, a zarazem największa samonośna hala wybudowana na potrzeby budowy sterowców.

Bonn

W Bonn znajduje się ciekawy obiekt Beethovenhalle. Jest miastem, w którym znajdują się centrale firm telekomunikacyjnych.

Brema

Brema (Bremen) leży na północy kraju. Jest dużym ośrodkiem przemysłowym i jednym z największych portów morskich.

Drezno

Drezno (Drezden) jest częstym miastem, z którego Polacy wylatują do wielu krajów Europy. Ceny wylotów do Hiszpanii, np. na Majorkę są o wiele bardziej atrakcyjne z Drezna, niż np. z Wrocławia czy Katowic (Ślaska). Będąc w Dreznie warto zwiedzić Zwinger.

Düsseldorf

W Diseldorfie warto zwiedzić tamtejszy gotycki kościół oraz Ratusz.

Erfurt

Erfurt leży można powiedzieć w centralnych Niemczech. W Erfurcie znajduje się piękna Katedra i Plac Katedralny.

Frankfurt nad Menem

Frankfurt nad Menem jest częstym miejscem wylotu Polaków do egzotycznych krajów. Wybierając się na lotnisko do Frankfurtu warto zobaczyć jak ogromne są dwie wieże centrali Deutsche Banku.

Hamburg

Hamburg leży na północy Niemiec. Będąc w Hamburgu warto odwiedzić tamtejszą słynną operę.

Kolonia

Kolonia (Köln) leży na samym zachodzie kraju, tuż przy samej Belgii. Będąc nad Renem należy zobaczyć jak pięknie w nocy oświetlona jest Katedra.

Lipsk

Lipsk (Leipzig) posiada piękny Johanna Park. Pobliskie jego zlokalizowanie wobec Polski i szybki dojazd autostradą sprawia, że Lipsk jest miastem wylotowym do pozostałych krajów Europy Polaków z południowej Polski.

Inne znane miasta Niemiec to: Monachium (München), Norymbergia (Nürnberg) oraz Sztudgard (Stuttgart).